کشمکش دستگاه‌های اداری سد راه تولید/ بانک‌ها دست از بنگاه‌داری بردارند

مدیرکل بازرسی استان البرز با بیان اینکه بانک‌ها به جای بنگاه داری لازم است از تولید حمایت کنند ، گفت: کشمکش دستگاه‌های اداری سد راه تولید است.
کد خبر : 19645
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 دی 1399 - 14:16
کشمکش دستگاه‌های اداری سد راه تولید/ بانک‌ها دست از بنگاه‌داری بردارند

پایگاه خبری البرزما- احمد علی آبادی فراهانی در پانزدهمین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری، پول و بانک اتاق بازرگانی البرز که با حضور بازرس کل امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور  و رئیس دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید ملی این سازمان همراه بود ، اظهار داشت: نگاه ما در استان، حمایت از بخش تولید و ایجاد بستر مناسب برای شکوفایی و توسعه این بخش بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: اشکال بخش خصوصی این است که گرفتار تضاد در دستگاه‌های دولتی شده است و دلیلش این است که به منظور پیگیری مشکلات اقتصادی کارگروه‌هایی مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و یا تنظیم بازار را در سطح وزارت خانه‌های مختلف داریم که هر کدام مصوبات خاص خود را دارند و این افتراقی که در سطح دستگاه‌های اجرایی در بحث  تصمیم گیری‌ها وجود دارد مانعی جدی  بر سر راه تولید  است.

مدیرکل بازرسی استان البرز ، گفت: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی به نحوی می‌خواهند به تولید کمک کنند اما در عمل کشمکش‌های میان آنها سبب بروز مشکل برای حوزه تولید است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضا به جد پای کار ایستاده است تا بانک‌ها از بنگاه داری خارج شده و به جای نگاه سودآوری از تولید به دنبال پیاده سازی دیدگاه حمایت از تولیدکنندگان باشند که در این مورد نیاز به اعمال تصمیماتی نه در سطح استانی بلکه در سطح  ملی است.

فراهانی با بیان اینکه رویکرد بانک‌ها باید حمایت از تولید باشد ، گفت: بانک‌ها نباید به سمتی حرکت کنند که با سودآوری از حوزه تولید به سرمایه‌گذاری برای ورود کرده و باید نگاه خود را معطوف به تولید و کمک به آن کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.