خوشحالی امام جمعه کرج از رد صلاحیت برخی نامزدها

امام جمعه کرج گفت: عده‌ای القا می‌کنند که اگر فلان شخص تأیید نشود مشارکت در انتخابات کاهش می‌یابد، بر خلاف تصور آن‌ها تأیید نشدن برخی افراد امید آفرین است و شور انتخاباتی ایجاد می‌کند.
کد خبر : 24323
تاریخ انتشار : شنبه 7 بهمن 1402 - 13:55
خوشحالی امام جمعه کرج از رد صلاحیت برخی نامزدها

پایگاه خبری البرزما- سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج ضمن عرض تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب (س) گفت: این بانوی بزرگ اسلام عمر بابرکت خویش را در مسیر زنده نگهداشتن حقانیت و احکام دین سپری کرد و با استقامت بی نظیر در عرصه‌های مختلف، نقش فردی و اجتماعی زن مسلمان دغدغه مند را تجلی بخشید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر ضرورت مشارکت بیشتر بانوان در عرصه‌های مختلف مطرح کرد: بر خلاف شعارها و صحبت‌هایی که بیان می‌شود، رهبر معظم انقلاب به نقش حضرت زینب (س) اشاره می‌کنند و تاکید دارند که همه حرکات و رفتارهای ما در زندگی باید زینبی باشد. حضرت زینب (س) در مقابل هجمه‌های بیگانگان با روش تبیین، چهره ددمنش دشمن را نشان می‌داد و رسوا می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی بیان کرد: دختر امیرالمومنین (ع) در جریان کربلا به هیچ وجه اجازه نداد حجاب و عفت وی حتی در بحرانی‌ترین لحظات دچار خدشه شود. ایشان با افشای زندگی گذشته یزید او را تحقیر کرد و نشان داد که قدرت یزید پوشالی و سرنوشت سختی در انتظار اوست و در واقع نقاب را از چهره ظالم کنار زد و اهداف قیام حسینی را بیان و جاودانه کرد.

دستاوردهای انقلاب برای نسل کنونی بازگو شود

وی با اشاره به پیش رو بودن ایام پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تبریک این ایام عنوان کرد: این نظام و کشور، در طول سال‌های پس از انقلاب فرازها و نشیب‌های بسیاری به خود دیده و با ظرفیت‌های بالای الهی، تهدیدهای بی شماری را به فرصت تبدیل کرده و مسیر پیروزی را ادامه داده که یکی از بهترین فرصت‌ها برای از بین بردن تهدیدات دشمن و انتقال مفاهیم انقلاب، دهه فجر است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: نباید هدف از برگزاری جشن انقلاب، فقط شادی و نشاط باشد، بلکه باید روش تبیین دنبال و دستاوردهای انقلاب و اهداف آن به شیوه‌های نو برای نسل کنونی بازگو شود. نسل جوان ما باید بداند انقلاب نعمتی است که نور امید را در دل‌های مستضعفان جهان روشن و مقدمات تحقق وعده‌های الهی و حکومت مهدوی را فراهم کرده است.

آیت الله حسینی همدانی مطرح کرد: حرکات شجاعانه امروز یمن به برکت انقلاب است و یمن مظلوم با اقتدار به مقاومت ادامه می‌دهد و آمریکا و صهیونیست را سردرگم کرده است، به گونه‌ای که کسانی که هیچ وسیله و ادواتی در اختیار نداشتند، طی این چند سال، موشک‌های نقطه زن را در اختیار دارند و در حال حاضر دریای سرخ در اختیار آنهاست و این نشان می‌دهد که کار خود را به درستی انجام می‌دهند.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: ریشه انقلاب ما تعالیم قرآن کریم و مکتب اهل بیت (ع) بود؛ قرآن همواره نسبت به حضور جریان باطل در مقابل جریان حق به ما هشدار و آموزش داده که جبهه حق در این زمینه چگونه باید عمل کند و ما با بهره مندی از قرآن کریم سیاست‌های رفتاری خود را با دشمنان و بیگانگان تنظیم و عمل می‌کنیم.

دشمنان به این پی برده‌اند که در حال شکست خوردن‌های سنگین هستند

وی مطرح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی نظام سلطه و استکبار دچار شوک و از همان زمان دشمنی‌ها آغاز شد و تا امروز هم با انواع روش‌ها ادامه دارد. یکی از دشمنی‌هایی که دشمنان انقلاب در بهمن سال ۱۳۶۰ طراحی کردند، این بود که قصد داشتند راه‌های مواصلاتی شمال به تهران را کنترل و کشور را دچار بحران کنند، بنابراین در روز ۶ بهمن مردم آمل حمله کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با اشاره به نقش مهم مردم آمل در آن زمان و خلق یک حماسه و نیز تقدیم ۴۰ شهید، با بیان اینکه با این حماسه جنگل‌های شمال برای همیشه پاکسازی شد، مطرح کرد: دستگیر شدگان در آن جریان در بازجویی‌ها می‌گفتند که به ما گوشت گرگ می‌دادند تا بی رحم باشیم.

امام جمعه کرج اظهار کرد: امروز با اینکه دشمنان به ظاهر با استفاده از سلاح‌ها و تجهیزات و امکانات مادی که در اختیار دارند باید پیروز شوند اما آنها با بررسی وضعیت حال و گذشته خود به این واقعیت پی برده‌اند که در حال شکست خوردن‌های سنگین هستند و ملت غیور ایران همواره در عرصه‌های مختلف استکبار را عصبانی و هر سال در دهه فجر به ویژه ۲۲ بهمن این اقدام را تکرار می‌کنند.

‌در دام دوقطبی‌های کاذب بیگانگان نیفتید

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به نقش مهم مردم در تحقق و تأثیرگذاری زنده نگهداشتن ایام الله دهه فجر عنوان کرد: هر چه حضور مردم فعالانه‌تر و آگاهانه‌تر باشد، این جریان اثرگذاری و مانایی بیشتری دارد. در این برهه زمانی یکی از مصادیق مهمی که موجب عصبانیت دشمنان انقلاب می‌شود، حضور پرشور در انتخابات اسفند ماه بوده و این کار امری جامع است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با بیان اینکه این امر جامع هم در مشارکت مردم در انتخابات تأثیرگذار است و هم دشمن را عصبانی می‌کند، اظهار کرد: جریان و عده‌ای دوست دارند بر اساس چیزی که اتاق‌های فکر بیگانگان برای آنها ترسیم کرده‌اند مشارکت حداکثری صورت نگیرد و با طرح دوقطبی مانند رأی دادن و رأی ندادن انتخابات را بی رونق کنند.

امام جمعه کرج افزود: اما به فضل خداوند خواهند دید که مردمی که دل در گرو ایران قوی دارند با هر سلیقه‌ای پای صندوق‌های رأی حاضر شده و برگ زرین دیگری را در تاریخ این کشور ثبت خواهند کرد. هر ایرانی غیرتمندی می‌داند که مشارکت مردم از مبانی قدرت کشور است و برای رسیدن به اهداف بلند تمدنی که در مسیر آن در حال حرکت هستیم باید در این رویداد سیاسی شرکت کنیم.

وی متذکر شد: نباید در دام دوقطبی‌های کاذبی که بیگانگان و برخی جریان‌ها به راه می‌اندازند بیفتیم. استکبار جهانی به خصوص آمریکای خبیث در این سال‌ها همواره تلاش کرده با جنگ سخت و نرم امنیت کشور را بهم بریزد و در روزهای آینده نیز تلاش می‌کند با تهدیدهای سنگین حضوری حداکثری مردم را کمرنگ کنند، بنابراین مواظب باشید در جبهه دشمن قرار نگیرید و در زمین او بازی نکنید.

کاندیداها ارزش‌های اسلامی و انقلابی را رعایت کنند

نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه کرد: گاهی عده‌ای اتهاماتی را به دستگاه نظارتی وارد می‌کنند تا مردم را مأیوس کنند که این کار در زمین دشمن بازی کردن است، در حالی که آنها که سال‌ها مسؤولیت در اختیارشان بود، در طول چندین سال اقتصاد کشور را از بین بردند و مسائل مختلفی را برای کشور ایجاد کردند. حرف‌های آنها دشمن پسند است، مواظب باشید در مسیر دشمن حرکت نکنید.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی بیان کرد: عده‌ای نیز القا می‌کنند که اگر فلان شخص یا جریان تأیید نشود مشارکت در انتخابات کاهش می‌یابد، در صورتی که بر خلاف تصور آنها تأیید نشدن برخی افراد امید آفرین است و شور انتخاباتی ایجاد می‌کند زیرا مردم اطمینان حاصل می‌کنند که دستگاه‌های مربوطه به قانون عمل کرده‌اند و با کسی تعارف ندارند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: همه در هر جایگاهی که هستیم مراقب باشید در نحوه سخن گفتن و عمل کردن مردم را مأیوس نکنیم بلکه با بیان دستاوردها و پیروزی‌ها، آنها را به حضور حداکثری و پرشور تشویق کنیم. افرادی که وارد عرصه تبلیغات می‌شوند نیز مواظب باشند ارزش‌های اسلامی و انقلابی را رعایت و احترام سایر کاندیداها را حفظ کنند.

وی مطرح کرد: کاندیداها برای اثبات خود دیگران را تخریب نکنند و خدا و خدمت به مردم را سرلوحه خود قرار دهند و در مسیر قانون حرکت کنند. مردم هم زندگی شخصی، گذشته و موضع گیری کاندیداها را در مواقع حساس بررسی کنند. باید افرادی در تراز انقلاب انتخاب شوند تا موجبات یاس و کوری دشمن را فراهم کنند.

انتخابات پرشور امنیت ملی را تقویت می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان البرز عنوان کرد: این کرسی‌های مهمی که با ریخته شدن خون انسان‌های مظلوم به دست آمده را نباید در اختیار افراد کم ظرفیت و مقام پرست قرار داد. دشمنان در تلاش هستند که انتخابات کمرنگ شود اما فراموش نکنیم که انتخابات پرشور با مشارکت همه جریان‌های معتقد به نظام و انقلاب، امنیت ملی را تقویت می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با بیان اینکه هر کس غیر از این بگوید و عمل کند، نه تنها دوستدار ملت و کشور نیست بلکه خائن به ملت و دین است، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که مصلای نماز جمعه کرج می‌تواند برای مشارکت بیشتر مردم انجام دهد، تبیین است که در این راستا برنامه ریزی می‌شود کاندیداها بتوانند از این فضا برای اعلام برنامه‌های خود استفاده کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.