زندگی در دو قدمی زندان
وجود زندان‌های قزل‌حصار، کچویی، رجایی‌شهر و ندامتگاه مرکزی در البرز موجب مهاجرت خانواده زندانی‌ها و شکل‌گیری محله‌های حاشیه‌ای شده است که شرایط مناسبی برای زندگی ندارند.
از وزیر جنازه جمع کن تا حیرت جهان از کنترل کرونا در ایران!
مدیریت بحران کرونا در ایران در بیش از یک سال گذشته پستی و بلندی‌ها فراوانی داشته و نقدهای بسیاری به مسئولین مختلف کشور وجود دارد. از حسن روحانی به عنوان رییس جمهور تا محمد باقر قالیباف به عنوان رییس مجلس و دیگر چهره‌های سیاسی و مدیریتی به هر کدام نقدهای بسیاری وارد است که بارها از آن‌ها صحبت شده است.
داستان ضد و نقیض واکسن کرونا؛ بی اعتمادی زنگ خطر جدی برای دولتمردان!
با وجود گذشت حدود دو ماه از اعلام خبر کشف رسمی واکسن کرونا در جهان و بعد از آن در داخل کشور، هنوز دولت نه تنها موفق به وارد کردن واکسن حیاتی کرونا نشده که به نظر می رسد کل پروژه خرید واکسن کنسل شده باشد. ضمن آنکه در مورد واکسن داخلی نیز ، هر آنچه اطلاعاتی که داده می شود همه ضد و نقیض است و مغایر باهم!
عمل های زیبایی حیوانات راست است یا دروغ؟!
طی سال‌های اخیر برخی افراد با خرید و فروش حیوانات، اعم از سگ، گربه و انواع پرندگان و وادار کردن این حیوانات به جفت‌گیری، توله‌های آن‌ها را به قیمت‌های گزاف می‌فروشند و به نوعی با بهره‌کشی از این موجودات تجارتی پر سود رقم زده‌اند اما گاهی شاهد مرگ بسیار از این حیوانات در پی اقدامات انجام شده از سوی انسان‌ها هستیم.
پابند الکترونیکی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ نهاد‌های جدیدی به منظور کاستن از تعداد محکومان به حبس، پیش‌بینی و راهبرد‌های مربوط به کاهش جمعیت کیفری در ۶ نهاد پیش‌بینی شد که از جمله این نهاد‌ها معافیت از کیفر، تعویق صدور حکم، تعلیق اجرای مجازات، نظام نیمه‌آزادی، قرار گرفتن تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی است.