زنگ خطر آسانسورهای بی کیفیت در استان به صدا درآمد

در زندگی مدرن امروز توجه به ساختارهای فیزیکی و در پی آن ایجاد آرامش و سلامتی روحی و جسمی از مهترین فرآیندهایی است که سعی شده بیشتر بدان توجه شود و در سده اخیر با توجه به ساخت ساختمان های غول پیکر و طویل جابجایی افراد در این ساختمان ها با بالابرهایی مدرن به نام آسانسور صورت پذیرفت.
کد خبر : 17383
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
زنگ خطر آسانسورهای بی کیفیت در استان به صدا درآمد

پایگاه خبری البرزما- اما این غول جادویی که هنوز بعد دهه ها از آمدنش به بسیاری از ساختمان ها در شهرها و محیط های اداری و مسکونی هنوز از اهمیت ویژه ای در نزد مردم برخوردار است و به عنوان جنبه های از ساختارهای زندگی مدرن امروزه بدان توجه می شود.

اما آیا در همه ساختمان های کوچک و بزرگ کشور و شهرم وجود این امکان با در نظر گرفتن جنبه های مختلف اش مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است؟

متاسفانه شاهد هستیم حوادث آسانسور کم نیست، و مسوولان از استاندارد نبودن ۹۰ درصد آسانسورهای موجود در ساختمان های شهری سخن می گویند ،و ۷۰۰ هزار آسانسور در این ساختمان ها وجود دارند، ارابه های آهنینی که می توانند حادثه آفرین باشند و سال گذشته در شهر خودمان کرج ۷ کشته به جا گذاشت.

آشنایی با ابعاد سوانح آسانسور به عنوان یک وسیله تخصصی در ساختمان های شهری، هرچند در نظر اول پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما از ظرایفی برخوردار است که در ارتقای ایمنی شهروندان بسیار موثر است.

در مقررات ملی ساختمان که در سراسر کشور لازم الاجرا است، در بند های ۳، ۴ و ۱۵ اشاره ای به موضوع آسانسور و ضوابط آن از نظر سازه مانند نحوه تعهدات سازنده آسانسور شده است که در آن بخش ها به نحوه بهره برداری از آسانسور و سرویس دهی ها و استفاده از ابزارهای مختلف پرداخته می شود.

بررسی گروههای امداد و نجات نشان می دهد: علت بیشتر این دسته از حوادث نواقص فنی ناشی از نبود دقت در نصب و راه اندازی آسانسور و استفاده از وسایل و قطعات نامناسب است.

در سالهای اخیر که بلند مرتبه سازی در تهران، البرز و شهرهای کوچک و بزرگ به دنبال آن نصب آسانسور افزایش پیدا کرده است، حوادث ناشی از آن نیز رو به فزونی گذاشته است.

کارشناسان تاکید می کنند که نهادهای مسوول مانند وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداریها باید بر ضرورت اعمال مقررات و استانداردها توسط شرکت ها و افرادی که به نصب آسانسور اقدام می کنند، نظارت داشته باشند.

اما علی رنجبر رییس هیات مدیره انجمن آسانسور و پله برقی صنایع همگن استان البرز در این باره اظهار می دارد که بسیاری از ساختمان ها و صاحبانش بعد از راه اندازی آسانسور در مجتمع ها و ساختمان های خود کمتر به سرویس و رفع معایب و خرابی های این دستگاه توجه می کنند و به صورت مقطعی اقدام به رفع معایب می کنند.

این مسوول معتقد است که سرویس دهی به آسانسورها که به صورت ادواری انجام می شود توجه به رفع خرابی های آن توسط صاحبان آن باید به صورت الزام مورد توجه قرار گیرد و حتا بسیاری از آسانسورها در شهری همچون کرج فاقد گواهی استاندارد و همچنین بیمه آسانسور هستند.

به گفته رنجبر بسیاری از ساختمان های اداری و مسکونی در این کلانشهر از کارایی لازم برخوردار نیستند و آن هایی هم که بیمه هستند درصد بسیاری از آن ها به دلیل نداشتن گواهی استاندارد ادواری که به صورت سالانه باید کسب کنند فاقد ارزش است چرا که در صورت بروز هر گونه حادثه چون آسانسور آن ها تاییدیه استاندارد یکساله را ندارد در صورت بروز هر حادثه ای شامل دریافت هیچ گونه خسارتی نمی شوند.

وی فرهنگ سازی در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور را از لازمه های استفاده از این تکنولوژی می داند و نگرانی انجمن آسانسور و پله برقی استان از عدم رفع و نقص فنی آسانسورهای استان را خطرآفرین می داند.

رنجبر می گوید: به همراه استفاده بیشتر از آسانسور به عنوان وسیله ای برای تسهیل رفت و آمد، حفظ ایمنی و سلامت استفاده کنندگان از آن نیازمند توجه بیشتری است.

در این رهگذر، آسانسور از جمله اجزای ساختمانی است که به گفته کارشناسان خدمات ایمنی، نیازمند استاندارد اجباری است ،گرچه دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی، استاندارد ملی آسانسور در ایران را مدون کرده است، امابرخی افراد و شرکت های فاقد مجوز نصب و راه اندازی آسانسور اغلب از استانداردهای قدیمی استفاده می کنند و توجهی به استاندارد جدید ندارند.

گفتنی است در این برهه حوادث ناشی از آسانسور عمدتا مبحوس شدگی و به علت تهویه نامطلوب مواردی چون تنگی نفس و همچنین گیر کردن و در رفتن آن و نیز ماندن اعضای بدن مسافران بین درها و در مسیر حرکت است وعمده ترین دلیل به وجود آمدن این حوادث را می توان به قطع برق و محبوس شدن افراد در کابین آسانسور و همچنین سوار شدن تعداد بیش از ظرفیت مسافران اشاره کرد که بیش از باقی موارد پیش آمده است. این امر به خاطر فقدان سیستم black out و ژنراتور برق در ساختمان ها است.

رنجبر معتقد است: سوار شدن بیش از ظرفیت و پاراشوت کردن آسانسورها یا فقدان سرویس دوره ای و نگهداری نا مناسب و اصولی توسط مالکان از دیگر دلایل عمده در شکل گیری حوادث آسانسور است که خارج شدن اتاقک از ریل راهنما؛ جمع شدن سیستم فولادی روی کابین آسانسور و گیر پاچ کردن موتور و فرسودگی و خوردگی قطعات هم در این امر دخیل هستند.

وی می افزاید: سقوط افراد در داخل چاهک یا روی کابین که معمولا به خاطر قفل نشدن در ورودی هنگامی که آسانسور در طبقات توقف نکرده است یا خطای تعمیر کار آسانسور در هنگام تعمیرات و پاره شدن کابل ها به دلایل مختلف آمار قابل توجهی را در میان علل حوادث آسانسور به خود اختصاص داده است. رنجبررییس انجمن آسانسور و پله برقی صنایع همگن استان البرز ادامه می دهد: در سال ۹۷ مشکلات ناشی از آسانسور در کرج جان ۷ نفر را گرفت.

علی رنجبررییس هیات مدیره انجمن آسانسور و پله برقی صنایع همگن استان البرز در پاسخ به این سوال که آیا موسسه استاندارد نظارتی بر ضرورت اعمال مقررات و استانداردها توسط شرکت ها و افرادی که به نصب آسانسور اقدام می کنند، نظارت دارد؟ می گوید: از بین قطعات آسانسور، چهار قطعه «پاراشوت»، «گاورنر»، «قفل در» و «ضربه گیر» مشمول مقررات استاندارد اجباری است که تولیدکنندگان آنها می بایست پروانه کاربرد علامت استاندارد اخذ کنند.

حمیدرضا شکوری عضو هیات مدیره انجمن آسانسور استان نیز در پاسخ به این سوال که آیا شرکت های داخلی نصب و راه اندازی آسانسور از استانداردهای قدیمی استفاده می کنند و توجهی به استاندارد خارجی قابل قبول مانند EN-۵۴ ندارند؟ می افزاید: در خصوص استانداردهای نصب و بهره برداری آسانسور، استاندارد مربوطه در سال ۸۲ تدوین شده و از این سال به بعد مشمول مقررات استاندارد اجباری قرار گرفته است.

وی می گوید: صدور پایان کار همه ساختمان ها از این تاریخ به بعد منوط به صدور تاییدیه ایمنی آسانسور با اعتبار یکساله مشروط به انجام سرویس و نگهداری ماهانه توسط شرکت های مجاز است و می بایست برای سالهای بعد بازرسی ادواری و گواهینامه ایمنی و عملکرد آسانسور توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد اخذ کنند.

به گفته وی، نصب آسانسور توسط شرکت های آسانسور دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می پذیرد و پس از آن بازرسی توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد انجام می پذیرد. اعتباربخشی شرکت های آسانسوری و صدور پروانه طراحی و مونتاژ در حیطه وظایف و اختیارات سازمان صنعت، معدن و تجارت است .

وی می افزاید: شماره استاندارد ملی آسانسور ۱-۶۳۰۳ است که دارای دو ویرایش است سال ۸۱ و سال ۹۳ که بر مبنای EN۸۱-۱ سال های ۱۹۸۶ و ۲۰۰۹ تدوین شده اند.

ویرایش جدید استاندارد یعنی استاندارد شماره ۱-۶۳۰۳ سال ۹۳ برای ساختمان های دارای پروانه ساخت بعد از یک مرداد ۹۴ الزامی است و ساختمان های قدیمی تر مشمول استاندارد ۱-۶۳۰۳ سال ۸۳ هستند.

آخرین ویرایش استاندارد اروپایی آسانسور EN۸۱-۲۰ سال ۲۰۱۴ است که در مراحل پایانی تدوین است.

وی با اشاره به اهمیت حفاظت از ایمنی و سلامت شهروندان در استفاده از آسانسورها می افزاید: متاسفانه از وضع آسانسورهای نصب شده قبل از اجباری شدن استاندارد در سال ۱۳۸۲ اطلاع دقیقی در دست نیست و بسیاری از ساختمان ها در کلانشهری هم چون البرز دارای مشکلات عدیده ای در استفاده و استانداردسازی آسانسورهای خود هستند که باید در خصوص رفع و استانداردسازی آن اقدامات لازم را به عمل آورند وگرنه در صورت بروز هر گونه حادثه ای صاحبان این آسانسورها مسوول به جوابگویی و ارایه خسارات جانی و مالی ناشی از آن هستند.

کارشناسان سازمان های امدادرسان برای اجتناب از خطرات آسانسور رعایت برخی نکات ایمنی را به استفاده کنندگان توصیه می کنند.

به گفته این کارشناسان بایستی از استفاده بیش از ظرفیت مجاز آسانسور خودداری شود. ضمن اینکه به مساوی بودن کف اتاقک آسانسور با سطح زمین توجه شود باید آسانسورهای حمل مسافر و بار جداگانه مورد استفاده قرار گیرند.

وسایل ارتباطی اتاقک مانند تلفن داخلی، آژیر و سیستم تهویه باید به طور دائم و بدون نقص فعال باشند. برای سرویس و نگهداری فقط به شرکت های مجاز مراجعه شود و در ساختمان های بزرگ مسئول تاسیسات به طور دائم و مقیم ناظر کارکرد آسانسورها باشند.

در صورت بروز حادثه با حفظ خونسردی و آرامش سریعا باید موضوع به نیروهای امدادی اطلاع داده شود. کمال شرهانی دیگر عضو این انجمن نیز به سرویس، نگهداری و خدمات پس از فروش آسانسور در کشور اشاره می کند و می گوید: باید استانداردهای دوره ای آسانسور در کشور اجباری شوند که لازمه آن صدور گواهی مجدد استاندارد اجباری در فرآیندی یک تا دوساله است.

وی تصریح می کند: دلیل اینکه مسئولان سازمان ملی استاندارد ۹۰ درصد آسانسورهای کشور را غیراستاندارد می دانند نیز اخذ نکردن این گواهی های مجدد استاندارد اجباری از سوی افراد و سازمان هاست.

وی یادآوری می کند که اکنون نزدیک به ۷۰۰ هزار دستگاه آسانسور در سطح کشور فعال است که گفته می شود دست کم ۴۵۰ هزار دستگاه آن حداقل برای یک بار بازدید شده اند، اما تاکید می کنیم که گواهی های استاندارد آنها پس از یک سال دیگر اعتبار ندارد و باید پس از بازدید مجدد، دوباره گواهی دریافت کنند.

وی اضافه می کند: بر اساس ضریب ایمنی تعریف شده در جهان، یک آسانسور باید بتواند ۱۲ برابر وزن خود را تحمل کند که این ضریب در ایران نیز به همین میزان است و وجود دارد.

شرهانی می افزاید: مطابق ضرایب ایمنی موجود، سیم بکسل آسانسور نیز باید بتواند ۱۲ برابر وزن بار وارده به کابین را تحمل کند.

وی تاکید می کند: ۹۰ درصد قطعات مورد استفاده در صنعت آسانسور در داخل تولید می شود و اکنون در تولید درهای اتوماتیک و کابین آسانسور مطابق استانداردهای روز اروپا هیچ مشکلی نداریم.

این عضو انجمن آسانسور و پله برقی استان می افزاید: اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در صنایع تولید قطعات، ساخت در کابین، طراحی و مونتاژ آسانسور در کشور فعالیت می کنند.

وی ادامه می دهد که متاسفانه فعالان این عرصه دارای مشکلات بسیاری هستند و با توجه به قوانینی که وجود دارد شرکتی که یک آسانسور را نصب و راه اندازی می کند مسوول نگهداری از آن نیز هست اما متاسفانه صاحبان بسیاری از آسانسورها در بازدیدهای ادواری به شرکت مبلغی اختصاص نمی دهند در صورتی که ما برای فروش آسانسور و نگهداری از آن مالیات پرداخت می کنیم و مبلغ بسیار ناچیزی از بازدیدهای ادواری کسب می نماییم که برای ما و این صنف اصلا به صرفه نیست و باید قوانین در این زمینه مورد بازیابی مجدد قرا گیرند.

این مسوول در آخر می افزاید: متاسفانه در این میان هم صاحبان آسانسورها اصلا تمایلی برای رفع مشکلات آسانسورهای خود ندارند و این امر مسوولیت ما را چند برابر می کند که باید در این زمینه فرهنگ سازی و اموزش های لازم به مردم ارایه شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.