اجرای طرح برخورد با برندهای محرز قاچاق در استان البرز

اجرای طرح برخورد با برندهای محرز قاچاق در استان البرز

پایگاه خبری البرزما- مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز گفت: طرح برخورد با برندهای محرز قاچاق در اردیبهشت اجرا می‌شود.علی اکبر مختاری با بیان اینکه طرح برخورد با برندهای محرز قاچاق در مراحل اولیه در تهران اجرا شده است گفت: پس از آن مقرر شد این طرح در هشت استان دیگر از جمله البرز اجرایی شود.

مختاری افزود: پیشتر از شهریور ۹۵ فروشندگان و واردکنندگان پوشاک برندهای خارجی ملزم به دریافت گواهی فعالیت نمایندگی شرکت‌های خارجی از وزارت صنعت، معدن و تجارت شده بودند و از اسفند ۹۵ هم هرگونه ثبت سفارش برندهای خارجی منوط به داشتن گواهی فعالیت نمایندگی شده بود.

وی ادامه داد: از خرداد ۹۶ هم ترخیص این نوع از کالا منوط به اخذ و نصب شناسه کالا شده بود؛ بنابراین تمام مهلت‌های قانونی در این خصوص به اتمام رسیده و برندهای خارجی که گواهی نمایندگی دریافت نکرده و از مجاری رسمی وارد کشور نشده مشمول کالای قاچاق شده و با متهمین هم برخورد خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده ۳۰ واحد در استان چنین شرایطی داشته و به عنوان برند محرز قاچاق به شمار می‌رود و چنانچه جمع‌آوری نشده و یا کالای خود را تبدیل به کالای تولید داخل نکنند از اردیبهشت با آنها برخورد خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.