اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸

هیچ معلمی حق تنبیه ندارد

هیچ معلمی حق تنبیه ندارد

پایگاه خبری البرزما- وزیر آموزش و پرورش گفت: تنبیه خط قرمز این وزارتخانه است و هیچ معلمی حق تنبیه دانش آموزان را به صورت بدنی و لفظی ندارد.سید محمد بطحایی در بازدید از طرح ویژه مدرسه البرز افزود: معلمانی که اقدام به تنبیه دانش آموزان می کنند پس از بررسی و گزارش مسئولان ذیربط طبق قوانین با آنان برخورد می شود.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش مسئول تعلیم و تربیت است که در آن تنبیه دانش آموزان جایگاهی ندارد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای برنامه ویژه مدرسه یکی از برنامه های زیربنایی این وزارتخانه است که از مهرماه سال تحصیلی جاری دراستان ها اجرایی شده است .
بطحائی افزود: در قالب این برنامه دانش آموزان مدارس منتخب هفته ای ۲ ساعت در پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی و پایه های هفتم، هشتم و نهم در دوره متوسطه اول، آموزش های مهارتی فرا می گیرند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: این گام کوچکی است که برای آموزش دانش آموزان در کنار تحصیل در برنامه مدارس گنجانده شده، دراین برنامه دانش آموزان به صورت خلاقانه مهارت های خود را در کلاس درس انجام می دهند.
وی ادامه داد: برنامه ویژه مدرسه در تمام استان ها درحال اجرا است که برخی از استان ها مانند البرز اجرای آن با توانمندی خاصی همراه بوده است .
بطحائی گفت: البرز از نظرفضای آموزشی با مشکل خاص روبرو بوده و میانگین فضای آموزشی آن نسبت به سرانه کشوری پایین است.
وی تاکید کرد: افزایش فضای آموزشی در البرز نیاز به مشارکت خیرین دارد تا دانش آموزان این استان در فضای مناسب تحصیل کنند.
وی یاد آورشد: به منظور افزایش سطح مشارکت البرز دربخش فضای آموزشی امروز نشستی با استاندارالبرز و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مرکز پیشکسوتان کرج برگزار شد تا بتوان این مشکل را کاهش داد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.