جاده کرج – چالوس لغزنده است

جاده کرج – چالوس لغزنده است

پایگاه خبری البرزما- فرمانده پلیس راه البرز گفت: بارش برف شامگاه چهارشنبه سبب لغزندگی جاده کرج – چالوس شده است.سرهنگ رضا گودرزی افزود: با توجه به این بارش ها و احتمال ریزش بهمن، رانندگان از سفرهای غیرضروری دراین مسیر خودداری کنند.
وی گفت: اکنون تمام محورهای ارتباطی استان البرز به غیر ازمسیر شمشک – دیزین باز است و تردد درآن ها جریان دارد.
گودرزی بیان داشت همراه داشتن زنجیر چرخ درجاده کرج -چالوس با توجه به بارش برف الزامی است.
وی یادآورشد که با توجه به احتمال سقوط سنگ و بهمن ازسفرهای غیرضروری در جاده کرج – چالوس خودداری شود.
وی بیان داشت: بیشترین نقاط احتمال ریزش سنگ و بهمن در جاده کرج – چالوس، محدوده های شهرستانک و امام چشمه تا کندوان است که رانندگان در این محدوده ها توقف نکنند.
رئیس پلیس راه البرز افزود: رانندگان قبل از سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروها اطمینان حاصل کنند.
وی خاطرنشان کرد: در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج – چالوس، ماموران پلیس راه ، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند.
گودرزی تاکید کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.
وی همچنین از رانندگان به ویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند.
استان البرز دارای یک هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.
نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری کرج- چالوس در حوزه استان البرز و نیمی دیگر درحوزه استان مازندران است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.