پیشگیری از اعتیاد با ترغیب جوانان به ورزش

پیشگیری از اعتیاد با ترغیب جوانان به ورزش

پایگاه خبری البرز ما -فرمانده انتظامی استان گفت: افرادی که ورزش می کنند کمتر به سمت ارتکاب جرم و اعتیاد می روند. سردار”محمدیان” اظهار داشت: پیشگیری از جرم نباید در حد حرف و برنامه هایی که در جلسات اداری ارائه می شود باشد بلکه باید اقدامات عملی و موثری در این باره انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از جرم به طرح ها و برنامه هایی نیاز دارد که در تئوری خلاصه نشده و در محیط واقعی جامعه عملیاتی شوند و برای جامعه ملموس باشد.
سردار محمدیان افزود: بی شک روش های زیادی برای پیشگیری از جرایم در جامعه وجود دارد ولی یکی از مهم ترین آن ها ترغیب و تشویق عموم جامعه به ویژه نسل جوان به انجام ورزش های جمعی است.
این مقام مسئول ادامه داد: ورزش باعث تخلیه انرژی های منفی افراد شده و روح ، ذهن و جسم آن ها را سالم نگه می دارد.
وی توضیح داد: بی شک کسانی که روح و جسم سالمی دارند کمتر به سمت ارتکاب جرم کشیده می شوند.
این مسئول ابراز کرد: امروز گسترش اعتیاد در جوانان به یکی از دغدغه های مسئولان و والدین تبدیل شده است.
فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: اگر می خواهیم از گسترش اعتیاد در جامعه بکاهیم باید مقوله ورزش را در بین عموم جامعه همگانی کنیم .
سردار محمدیان در ادامه با اشاره به حمایت نیروی انتظامی از ورزش گفت: پلیس نیز علاوه بر اینکه برنامه های ویژه ورزشی و آمادگی جسمانی را در بین کارکنان خود در دستور کار دارد با توجه به مناسبت های مختلف نیز با اجرای برنامه های ورزشی مانند کوهنوردی، دوچرخه سواری، پیاده روی های خانوادگی و … در ترویج پویایی و نشاط بیشتر در جامعه گام برمی دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.