سیل خروشان میلیون ها زایر مشتاق در کربلا

سیل خروشان میلیون ها زایر مشتاق در کربلا

پایگاه خبری البرزما- سیل خروشان میلیون ها انسان ازاده و مشتاق ۲ روز مانده به اربعین حسینی مانده خود را به کربلای معلی رسانده اند تا بزرگترین جمعیت انسانی را در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش بگذارند.

زایران و عزاداران اربعین حسینی از خیابان های مختلف دسته دسته خود را به کعب دل ها می رسانند.
موکب های استقرار یافته در مسیر با پخش نوای عزا جلوه خاصی به کربلا بخشیده اند و علاوه بر ان به پذیرایی از زایران اربعین مشغول هستند.
خیابان های منتهی به حرم سیدالشهدا (ع) و حضرت ابوالفضل العباس مملو از جمعیت است و رفت و امد به سختی صورت می گیرد و دسته های عزاداری از نقاط مختلف به سمت حرکت با کندی در حال حرکت هستند.
موکب های استان البرز نیز در کربلا و در مسیر راهپیمایی بزرگ اربعین مستقر هستند و به اسکان و پذیرایی از زایران می پردازند.
از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز ۳ موکب در کربلا و در مسیر راهپیمایی مستقر شده و به اسکان و پذیرایی از ۲۰ هزار زایر اقدام کرده است.
روز جمعه در کربلای معلی مصادف با ۲۰ ماه صفر و اربعین حسینی است اما با این وجود در کربلا جا برای ایستادن هم نیست.
در بین عزاداران و زایران حسینی حضور افراد سالخورده کودکان و معلولان بیش از دیگران توجه را به خود جلب می کند که ارادت خود را به سالار شهیدان ابراز می کنند.
میلیون ها زایر نیز هنوز در مسیر راهپیمایی هستند و تا فردا خود را به کربلا می رسانند تا قدرت جهان اسلام را در بزرگترین تجمع بشری به نمایش بگذارند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.