امیدارم شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» به سنتی جاری در سرتاسر جامعه تبدیل شود

امیدارم شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» به سنتی جاری در سرتاسر جامعه تبدیل شود

پایگاه خبری البرزما -رحیم خستو با اشاره به شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» ابراز امیدواری کرد این فرهنگ ضمن تحقق، تبدیل به سنتی جاری در سرتاسر جامعه شود.رحیم خستو عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در گفتگو با اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان با ابراز نارضایتی از اوضاع کتابخوانی در جامعه گفت: از آنجا که کتاب خواندن برای مردم ما در اولویت نیست، آنها معمولاً هزار و یک چیز را بهانه می‌کنند که کتاب نخوانند.

وی با اشاره به لزوم در نظر گرفتن هزینه‌های فرهنگی در زندگی اقشار مختلف جامعه، بیان کرد: هزینه‌های فرهنگی در سبد مصرف خانواده‌های ما جایی ندارد. متأسفانه در فرهنگ ما کتاب خواندن در اولویت نیست به همین خاطر سرانه فضای کتابخانه‌ای، کتابفروشی‌های ما کم است.

خستو با اشاره به فیلم «فارنهایت ۴۵۱» ساخته فرانسوا تروفو گفت: این فیلم تمثیلی از وضعیت روزگار معاصر ماست که در آن تلویزیون‌ها بزرگ و بزرگ‌تر می شوند اما به موازات آن کتابخانه‌ها و کتابخوانی محدودتر می‌شوند. عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در پایان با اشاره به شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» گفت: امیدوارم این شعار ضمن تحقق تبدیل به سنتی جاری شود؛ چراکه فرهنگ، زمانی قابل اعتنا و ارجاع است که به عمل آید. امیدوارم این شعار در در سرتاسر جامعه جاری شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.