برگزاری ۸۰۰ برنامه فرهنگی ویژه محرم توسط تبلیغات اسلامی البرز

برگزاری ۸۰۰ برنامه فرهنگی ویژه محرم توسط تبلیغات اسلامی البرز

پایگاه خبری البرزما– مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت که در دهه های اول و دوم محرم ۸۰۰ برنامه فرهنگی توسط این اداره کل برگزار شده است.

حجت الاسلام سید عباس مسعودی افزود: برگزاری این برنامه ها به منظور نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی و تبیین و تشریح ابعاد قیام حضرت اباعبد الله الحسین (ع) بوده که تا کنون این برنامه ها ادامه دارد.
وی، سخنرانی با مضمون و محتوای اثر گذار هرشب قبل یا بعد از مراسم عزاداری، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در رابطه با اهداف قیام حضرت اباعبد الله الحسین (ع)، محافل قرآنی از قبیل محفل انس با قرآن کریم، کرسی تلاوت، جلسات تفسیر و تحلیل آیه های این کتاب آسمانی، مراسم زیارت عاشورا به همراه روضه خوانی و مداحی را از مهم ترین برنامه های مبلغین اعزامی به مساجد و حسینه های استان البرز در این ایام برشمرد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، نهضت عاشورا را یکی از عوامل اصلی ماندگاری اسلام و قرآن کریم بر شمرد و گفت: هر چه بتوانیم اهداف و انگیزه های امام حسین (ع) را برای نسل جوان بیشتر تبیین و تشریح کنیم به همان میزان توانسته ایم نیرو های متدین و انقلابی را پرورش دهیم.
وی، برگزاری گفتمان عاشورایی در شش ماهه دوم سال ۹۶ توسط روحانیون مستقر را یکی دیگر از اقدامات تبلیغات اسلامی در نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی و حسینی برشمرد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.