سرمایه گذاری ۵۳۴ میلیون دلاری ۱۷ شرکت خارجی در البرز

 

پایگاه خبری البرزما – معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری البرز گفت که با تلاش های دولت تدبیر و امید ۵۳۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از طریق انعقاد قرارداد با ۱۷ شرکت خارجی در استان جذب شده است.

عباداله کامکار در نشست خبری نخستین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط استان البرز با بیان اینکه تا کنون ۳۵ هیات سرمایه گذاری خارجی به البرز مراجعه کرده اند، افزود: از این تعداد ۱۷ شرکت منجر به عقد قرارداد شده که ۵۳۴ میلیون دلار جذب سرمایه گذاری از این طریق صورت گرفته است.
وی به خدمات دولت تدبیر و امید در استان اشاره و گفت: ۵۳۸ واحد تولیدی در دولت تدبیر و امید در استان راه اندازی، احیا، خروج از رکود و افزایش ظرفیت داشته اند که از این تعداد ۵۰۴ واحد در بخش کشاورزی بوده است.
کامکار ادامه داد: همچنین در بخش داروهای بیوتکنولوژی فعالیت های بسیار گسترده ای در استان صورت گرفته و شهرک دارویی سلامت در البرز برای اولین بار در ایران ایجاد شد.
وی گفت: در ۴ ماهه سال ۹۶ حدود ۲۰۲ درصد استان البرز رشد صادرات داشته و طی ۳سال گذشته این مهم با ۱۱۰ درصد محقق شده است.
معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری البرز ادامه داد: در سال های گذشته با اعمال تحریم های تحمیلی فعالیت های صادراتی و تولیدی با مشکلات متعددی مواجه شده بود که اکنون با تحقق برجام پیشرفت های شگرفی را در استان شاهد بودیم.
کامکار در ادامه به برگزاری اولین نمایشگاه توانمندی های تولید و صادراتی صنایع کوچک و متوسط استان البرز اشاره و افزود: با توحه به اهمیت این نمایشگاه از جهات مختلف باید نگاه ویژه ای به آن شود که چرا که از این طریق می توان بستر رفع معضل اشتغال را در استان فراهم کرد.
کامکار گفت: نمایشگاه هفته پژوهش نیز بسیار حائز اهمیت است از این رو باید اصحاب رسانه در این رابطه تعامل سازنده ای داشته باشند چراکه از این طریق توانمندی های استان در دنیا مطرح می شود.
وی با بیان اینکه البرز همواره در بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت نقش بسیار گسترده ای داشته اظهار داشت: در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت این تدبیر اندیشیده شده که مردم به صورت مستقیم در امر توسعه و پیشرفت کشور دخیل شده و به مسئولان مشاوره دهند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.