پرداخت بیمه کاروزان در بنگاه های اقتصادی توسط دولت

جدول محتوا

پایگاه خبری البرزما-رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت: بنگاه های اقتصادی که اقدام به جذب کارورز کنند تا ۲ سال از پرداخت بیمه این افراد معاف هستند.

بهنام بهداروند افزود: به استناد ماده ۴ آیین نامه نظام هماهنگ اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان ، افرادی که در سایت کارورزی نام نویسی دوره کارورزی را طی کنند اگر توسط کارفرما جذب و مشغول به کار رسمی شود دولت برای مدت دو سال سهم کارفرما را در بحث بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کند.
وی با اشاره به ثبت نام در سامانه طرح کارورزی ( http:/karvarzi.mcls.gov.ir) عنوان کرد: اکنون بنگاه های اقتصادی و کارفرمایی که علاقه مند به پذیرش کارورزان هستند و در این سایت ثبت نام نموده اند می توانند با مراجعه به سامانه کارورز مورد نظر خود را انتخاب نمایند.
وی اظهار داشت: تشکل های کارفرمایی ،صنعتی و دستگاه هایی که علاقه مند به پذیرش کارورز می باشند می توانند همچنان در این سامانه ثبت نام کنند.
بهداروند گفت: طرح کارورزی ۲ طرف کارفرما و کارورز را به هم وصل می کند و کارورزان برای حضور در دوره کارورزی معادل یک سوم حداقل دستمزد جاری کشور دریافت می کنند و مشمول بیمه مسئولیت مدنی می شوند.
وی با اشاره به موضوع برنامه استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید( طرح ملی کاج) افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته جهت اجرای کلاسهای مذکور تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شهرک صنعتی سیمین دشت از این اموزش های پیشگیری از اعتیاد بهره برده اند و این آموزش ها تا پایان سال برای کاهش آسیب های اجتماعی همچنان ادامه دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.