تاکید براستفاده از طرح های تولیدی زودبازده و کم هزینه درکرج

تاکید براستفاده از طرح های تولیدی زودبازده و کم هزینه درکرج

 

پایگاه خبری البرزما- نشست کارگروه اشتغال کرج با محور سرمایه گذاری در طرح های تولیدی زودبازده و کم هزینه با هدف اشتغالزایی اختصاص یافت.

پس از ابلاغ وزارت کشور مبنی بر تشکیل منظم کارگروه های اشتغال با هدف به حرکت درآوردن موتور متحرک اشتغالزایی در سال ‘ اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید ‘ با دعوت از اساتید دانشگاه ها در این نشست تخصصی تلاش شد تا اشتغالزایی به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
طرح تبیین کارورزی از جمله موضوعات مطروحه دراین جلسه بود که در سال جاری مدنظر قرار گرفته و درآن تلاش می شود با مهارت آموزی هرچه بیشتر دانش آموختگان زمینه اشتغالزایی هرچه بیشتر آنان فراهم شود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرج نیز دراین نشست گفت: امروز نیاز به اوج گیری کارآفرینی در فضای پیشرفت هستیم .
محمود بهرامیزاده افزود: اشتغال میسر نمی شود مگر با همت همه دستگاه ها و همکاری مراکز آموزشی که دراین زمینه طرح تبیین کارورزی مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: بیشترین مشکل بیکاری مربوط به دانش آموختگان در کرج است که باید چاره جویی کرد.
بهرامی زاده گفت: این دانش آموختگان برای معرفی به صنعت و تولید ،تجربه کاری یا آشنایی با صنعت را ندارند و بصورت تئوری دارای تجربیاتی هستند .
وی افزود: متاسفانه این افراد در تجربه کاری هیچ آشنایی با رشته تحصیلی خود ندارد یا آشنا با سیستم اداری و ارتباط برقرار کردن نیستند.
این مسئول اظهار کرد: براین اساس طرح کارورزی به اجرا گذاشته که برای آموزش کار و دانش آموختگان است و وقتی که افراد از دانشگاه فارغ التحصیل شدند درسایت کارورزی ثبت نام می کنند.
وی افزود: ازطریق این سایت و هماهنگی هایی که صورت می گیرد فرد متقاضی آشنا به محیط کار و شرایط کارمی شود .
بهرامی زاده خاطرنشان کرد: امسال چهار هزارو ۷۲۸ نفر در سیستم کارورزی کلانشهر کرج ثبت نام داشتند که در این بخش ۱۵۷ بنگاه اقتصادی کارورزی وجود دارد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.